Конференција „Породица пред изазовима савременог друштва-могућности подршке и унапређење сарадње“ – пример добре праксе ЦСР Пријепоље

16. Мај 2024.

Центар за бригу о старима, деци и особама са инвалидитетом Нови Београд и Фондација СОС Дечија села Србија организовали су конференцију под називом „Породица пред изазовима савременог друштва-могућности подршке и унапређење“.

На конференцији су представљени примери добре праксе, разговарано је о доступним услугама за подршку породици, кључним изазовима и могућностима за њихово превазилажење. На овом догађу присуствовали су представници релевантних министарстава, институција, установа, организација цивилног друштва али и других посетилаца кој су заинтересовани за ову тему.

Скуп је отоврио председник општине Нови Београд, Бојан Бован , затим се присутнима обратила Милка Миловановић Минић , директорица Центра за бригу о старима,деци и особама са инвалидитетом Нови Београд и Невена Чаловкса председница УО Фондације СОС Дечија села.

У оквиру друге панел групе , рад Дневног центра при ЦСР Пријепоље као пример добре праксе преставила је Рада Дивац, директорица Центра за социјални рад Пријепоље. Говорила је о локалним услугама које подржава локална самоуправа и уз чију помоћ смо и успели да оснујемо организациону јединицу. Центар за социјални рад Пријепоље има три развијене услуге : помоћ у кући, социо-едукативни рад са децом и младима у сукобу са законом и рад са особама са сметњама у развоју. Посебно одушевљење пристуних изазвало је сазнање да је у Пријепољу постоји кафић Френд где особе са сметњама у развоју и служе кафу, чај и сок и где на крају дана поделе џепарац. Кафић је отворен уз подршку Министарства за бригу о породици и демографију.

На крају дискусије изнети су закључци и предложено је да се ова Конференција одржи и следеђе године на истом месту.

Поносни смо на чињеницу да је наш рад и труд препознат од стране релевантних инстиуција. Центар за социјални рад Пријепоље захваљује се организаторима на позиву.

Повезани чланци

Мере превенције против вируса Ковид-19

Календар

ПОН
УТО
СРЕ
ЧЕТ
ПЕТ
СУБ
НЕД
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Events for 1 Јануар
Нема догађаја
Events for 2 Јануар
Нема догађаја
Events for 3 Јануар
Нема догађаја
Events for 4 Јануар
Нема догађаја
Events for 5 Јануар
Нема догађаја
Events for 6 Јануар
Нема догађаја
Events for 7 Јануар
Нема догађаја
Events for 8 Јануар
Нема догађаја
Events for 9 Јануар
Нема догађаја
Events for 10 Јануар
Нема догађаја
Events for 11 Јануар
Нема догађаја
Events for 12 Јануар
Нема догађаја
Events for 13 Јануар
Нема догађаја
Events for 14 Јануар
Нема догађаја
Events for 15 Јануар
Нема догађаја
Events for 16 Јануар
Нема догађаја
Events for 17 Јануар
Нема догађаја
Events for 18 Јануар
Нема догађаја
Events for 19 Јануар
Нема догађаја
Events for 20 Јануар
Нема догађаја
Events for 21 Јануар
Нема догађаја
Events for 22 Јануар
Нема догађаја
Events for 23 Јануар
Нема догађаја
Events for 24 Јануар
Нема догађаја
Events for 25 Јануар
Нема догађаја
Events for 26 Јануар
Нема догађаја
Events for 27 Јануар
Нема догађаја
Events for 28 Јануар
Нема догађаја
Events for 29 Јануар
Нема догађаја
Events for 30 Јануар
Нема догађаја
Events for 31 Јануар
Нема догађаја

Најчешћа питања

Ко има права на социјалну помоћ?

Право на новчану социјалну помоћ припада појединцу, односно породици, који својим радом, приходима од имовине или из других извора остварују приход мањи од износа новчане социјалне помоћи утврђеног законом.

Како остварити права на туђу негу и помоћ?

Право на додатак за помоћ и негу другог лица има лице коме је због телесног или сензорног оштећења, интелектуалних потешкоћа или промена у здравственом стању неопходна помоћ и нега другог лица да би задовољило своје основне животне потребе. Преко центра за социјални рад право остварују деца, одрасла и остарела лица која нису остварила пензиона примања и инострани пензионери.

Како постати хранитељска породица?

Поступак почиње подношењем захтева у центру за социјални рад. Потребно је проћи обуку за хранитеље након чега се стиче подобност за бављење хранитељством.

Шта је потребно за смештај у дому?

Потребно је прикупити документацију за смештај у дом и поднети захтев за смештај у центру за социјални рад. Захтев се подноси у месно надлежном центру (надлежност се одређује по адреси из личне карте), а смештај се може остварити у било којој установи за смештај у Републици Србији.

Како добити помоћ у кући?

Потребно је, у центру за социјални рад, поднети захтев за утврђивање права на помоћ у кући.